Długofalowy wpływ podatku bankowego na naszą gospodarkę

Czy można przewidzieć, jak będzie w dalekiej przyszłości wyglądać nasza gospodarka? Pewnie nie. Jednak zarówno w naszej jak i w światowej ekonomii, mają miejsce różne wydarzenia, które pozwalają nam z dużym prawdopodobieństwem oszacować, jak nasz ekonomiczny świat, będzie wyglądał za jakiś czas. Jednym z takich aspektów, jest tak zwany podatek bankowy, który od 1 lutego musimy płacić.

Przedsiębiorczość Polaków

Nowy podatek, będzie miał ogromne znaczenie dla przedsiębiorczości Polaków a konkretnie dla jej… zaniku. Dlaczego? Ponieważ wzrośnie cena kredytów gotówkowych na założenie i rozwój firmy. Trudniej nam będzie pozyskać kapitał, ale też trudniej nam będzie zyskać środki na niezbędne inwestycje. Chyba, że zaciągniemy je w bankach państwowych.

Zakup nowych samochodów

Kredyty gotówkowe, które będą od teraz znacznie droższe, będą trudniejsze do pozyskania. Oznacza to prawdziwy cios dla wszystkich, którzy chcą zakupić nowy samochód, ale nie mają na to środków. Co wtedy? Owszem, w przypadku samochodowych kredytów gotówkowych nie będzie to zbyt duży koszt, ale i tak może on być dla nas odczuwalny.

Podsumowanie

Jak każdy podatek, również i ten, będzie sporym ograniczeniem dla naszej gospodarki. Na pierwszy rzut oka, jest to niewiele. Jednak gdy dokładniej przyjrzymy się sytuacji banków i ich Klientów, okaże się, że jest to całkiem spory koszt. A jak wiadomo, banki od razu przerzucą go na Klientów. W efekcie, cała nasza gospodarka może zwolnić. Przecież opiera się ona na kredytach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *